Strona główna
Zdjęcia
Wyciszanie PC
IRC
Download

Wersja 4.1
© michu
2001 - 2020

Valid HTML 4.01!
Valid CSS!
Made in Poland
Made with Notepad++
Spam Poison
Katalog Stron www
Katalog Stron WWW - www.webtree.pl

IRC

.:: Internet Relay Chat ::.

Informacje o sieci IRCnet i zasadach na niej obowiązujących możesz znaleźć na stronie www.irc.pl. Aby móc skorzystać z zamieszczonych poniżej skryptów musisz posiadać windowsowego klienta IRC - program mIRC, który można pobrać z witryny autora www.mirc.com. Udostępnione przeze mnie boty przeznaczone są dla użytkowników linuxowych kont shell.
 Skrypty do mIRCa
ircN 8.00
Świetny skrypt do mIRCa 6.35+ ułatwiający ircowanie, ma funkcje ochronne, własną userlistę, auto-away, wbudowaną obsługę Eggdropa. Wiele funkcji i skrótów przpomina te z BitchX i LiCe.
Luzik v3.0
Polski, kultowy skrypt, podaje informacje związane z serwerem IRC, kanałami, msg przenosi na aktywne okno, ma wbudowane zabezpieczenia przeciw floodom, Eggdrop console, away system.
 Skrypty do Pircha
XanthRC ver. 3.0.1
Fajny, polski skrypt, zawiera sporo aliasów ułatwiających ircowanie. Własna lista Auto OP, Protect i Ignore. Podświetlanie nicka. Automatyzuje wiele czynności. XanthRC instaluje się razem z programem Pirch.
 Boty
Eggdrop
Najbardziej popularny bot ircowy. Wersja 1.4.4 przez wielu uważana za najstabilniejszą oraz nowsza 1.6.21 do pobrania poniżej.
 • Strona domowa: www.eggheads.org
 • Konfiguracja:
  w moim configu do 1.4.4 należy pozmieniać: ścieżkę /home/michu/eggdrop, set username, set nick, port "listen 11111 all", set owner, channel add, set files-path, set incoming-path. Resztę według uznania. Aha... po pierwszym wejściu bota na IRC napisać /msg nickbota czesc (zamiast standardowego "hello").
  Skrypty TCL skonfigurowane dla moich potrzeb przydają się w botnecie (botnetop, netbots) oraz zwiększają bezpieczeństwo kanału.
VoiD
VoiD 2.4 to przerobiony Eggdrop + TCL-ka, jest szybszy i bezpieczniejszy od zwykłego egga. W paczce void2.4.tar.gz umieściłem również config i TCL-ke dla huba.
Uwaga: kod jest stary, więc mogą pojawić się problemy podczas kompilacji na nowszych systemach.
 • Konfiguracja:
  po rozpakowaniu void2.4.tar.gz na shellu należy wejść do katalogu: /void/src i otworzyć plik main.c w edytorze textowym. Odnaleźć wiersz zaczynający się od "char owner" i zmienić nicki ownerów. Dopiero po tym można skompilować bota.
  Hasło na huba, .mjoin i .mpart: michurulez
Właściel strony nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe w wyniku użytkowania jakichkolwiek udostępnionych materiałów.
do poprzedniej strony :: do góry